• 1940. január 25-én a tűzoltók kérték dr. Vargha Gábor képviselőt, hogy Szombathelyen a hadtest-parancsnokságon eljárni szíveskedjen a sziréna beszerzése miatt, egyúttal új tömlőkre is szükségük van.
  • 1940. március 16-án volt először önálló református istentisztelet Szentgotthárdon, a Levente Otthonban. Kezdetben havonta egyszer, 1941 márciusa után minden vasárnap volt istentiszteletük. 1939. december 18-án vált külön a közösség a helyi evangélikusoktól és szerveződött önálló fiókegyházzá. A fő gondnok dr. Ónody Zoltán ny. járásbíró, egyik presbiter pedig Vakarcs Kálmán gimnáziumi tanár volt. 1948 márciusában a Hunyadi utcai Ganszter-féle telket (ma: Hunyadi u. 38.) kapták meg, de nem épült ott templomuk. Helyette megvásárolták a Kossuth Lajos u. 8-as számú emeletes épületét, ahova 1949 elején a lelkészük költözött és ahol a gyülekezeti termet kialakították.

 

  • 1940-ben készült a díszes Mária-oltár, mely Mákos Ferenc helyi asztalosmester munkája volt. Mákos Ferenc mesternek köszönhetjük az 1956-ban, a nándorfehérvári csata 500. évfordulóra készített Hunyadi János szobrot is, mely jelenleg a róla elnevezett utcában, a múzeum közelében áll.

 

  • 1940. november 5-én az Akasztódombi Polgári Lőtér kibővítését kérték, mert kevés volt a lőállás. Az 1930-ban átadott lőtéren rendszeresen gyakoroltak, ill. ott tartották versenyeiket a járás lövész egyletei is. Az apátság 50% kedvezménnyel ajánlotta fel a bővítéshez szükséges épületfát.

 

  • 1940. november 17-én Katolikus Kultúrház céljára 27.000 pengőért megvásárolták dr. Vargha Gábor Arany J. u. 1. szám alatti házát a hozzá tartozó 621 négyszögöl parkosított telekkel. Az összeget a nemes cél érdekében az 1938-as jubileumi évben kivetett külön egyházi adóból gyűjtötték össze. Már régóta keresték a megoldást közösségi épületre, hiszen a sokkal kisebb lélekszámú evangélikus gyülekezet is épített már egyet magának templomuk szomszédságában. Úgy alakult, hogy a katolikusok mégsem jártak szerencsével. Nem sikerült birtokba venni az épületet, mert az addigi bérlő, a pénzügyőrség megakadályozta.

 

  • 1940. november 26-ánMagyar Királyi Csendőrség felállításának 60. évfordulóján a Petőfi utcának a Tompa Mihály utca és a Zsida-patak közti részét Fery Oszkárról nevezték el.